Mentorství

Posilování komunity BETTER Life

O nás

Mentoring BETTER Life

Popis přístupu k mentoringu národního centra BETTER LIFE bude zveřejněn v brzké době.

Prof. Michal Lošťák je profesorem na Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze (ČZU). Přednáší kurzy zabývající se rozvojem venkova/regionů a sociální a kulturní dimenze potravinových systémů. Jeho výzkum využívá transdisciplinární přístupy a zaměřuje se na společný prodej produktů zemědělci, socioekonomické otázky ekologického zemědělství, sociální inovace v potravinářství a ve venkovských oblastech a přechody k udržitelnosti v zemědělství. Jako sociolog má blízko k sociálně angažovanému výzkumu, což se projevuje v již zmíněném výzkumném zaměření využívajícím transdisciplinární přístupy. Své zkušenosti s tímto typem výzkumu předává svým doktorandům a doktorandkám a je otevřen konzultovat danou problematiku se všemi zájemci či zájemkyněmi.

Mgr. Milan Školník, Ph.D. (1993*) je politolog působící na Katedře humanitních věd Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity v Praze, kde vyučuje společenskovědní kurzy. 

Během svého doktorského studia absolvoval výzkumné pobyty na univerzitách v Chile a Mexiku. Publikoval v řadě prestižních akademických časopisů (např. Political Studies Review, Journal of Elections, Public Opinion and Parties a Sociologický časopis). V roce 2021 obdržel Medaili města Hradec Králové za vynikající vědecké úspěchy. Je členem výzkumného týmu projektu Horizont “Bringing Excellence to Transformative Socially Engaged Research in Life Sciences through Integrated Digital Centers (BETTER Life)”. Je také členem České společnosti pro politické vědy.

V rámci popularizace akademického světa často vystupuje a komentuje politické a společenské události v celostátních médiích (ať už v televizním zpravodajství nebo v tisku). Jeho akademické zájmy zahrnují korupci, komunikaci na sociálních sítích a dopad umělé inteligence na společnost. Má zkušenosti s propojováním stakeholderů (například propojování starostů obcí s akademickou sférou).

Mgr. Michael Haman, Ph.D. je politolog působící jako odborný asistent na Katedře humanitních věd Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity v Praze, kde vyučuje metodologické předměty a společenskovědní kurzy. 

Během svého studia absolvoval výzkumné pobyty na univerzitách v Maďarsku, Peru a Mexiku v rámci programu Erasmus. Publikoval v řadě prestižních akademických časopisů indexovaných ve Web of Science, včetně sedmi publikací v časopisech s nejvyšším impakt faktorem (Q1). Od roku 2020 je autorem celkem 22 publikací indexovaných ve Web of Science. Byl hlavním řešitelem nebo členem výzkumných týmů několika projektů na Filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové.

V současné době je součástí výzkumného týmu projektu Horizont s názvem “Bringing Excellence to Transformative Socially Engaged Research in Life Sciences through Integrated Digital Centers (BETTER Life)”, který se zaměřuje na propojení excelentního výzkumu v oblasti životních věd s digitálními technologiemi a společenskými potřebami. Jeho odborné znalosti zahrnují oblasti umělé inteligence, sociálních médií a jejich vlivu na politickou komunikaci. Má také cenné zkušenosti s propojováním různých zájmových skupin, zejména v oblasti spolupráce mezi akademickou sférou a místní samosprávou. Aktivně se zasazuje o přenos poznatků z akademického prostředí do praxe, čímž přispívá k užšímu propojení vědeckého výzkumu s reálnými potřebami společnosti, a to například propojováním starostů obcí s akademickými odborníky.

Doc. Ing. Martin Jankovský, Ph.D. vystudoval ekonomiku a management obnovitelných přírodních zdrojů na Technické univerzitě ve Zvolenu. Doktorát získal v oboru Technika a technologie lesnické výroby na téže univerzitě. V oblasti lesnických technologií a jejich napojení na koncept lesní bioekonomiky se profiluje dál, v roce 2021 mu byl udělen titul docenta na České zemědělské univerzitě v oboru Zpracování dřeva a techniky v lesním hospodářství. Je součástí řešitelských kolektivů několika projektů zaměřených na lesnické technologie a zodolňování lesní bioekonomiky vůči změně klimatu a společenské poptávky.

Doc. Ing. Irena Benešová, Ph.D. působí na Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze (ČZU), kde se věnuje výuce odborných předmětů v oblasti odvětvové a regionální ekonomiky. Její výzkum se zaměřuje na hospodářskou politiku, udržitelnost, zelenou transformaci a genderovou rovnost. Spolupracuje na řadě národních a mezinárodních výzkumných projektů a aktivně se podílí na publikační činnosti. Kromě akademické sféry působí také jako odborný poradce pro lokální spolky.

Ing. Radek Rinn, Ph.D. vystudoval mezinárodní a evropská studia na Vysoké škole ekonomické v Praze. Doktorát získal v oboru Ekonomika a management na České zemědělské univerzitě, Fakultě lesnické a dřevařské. Profesně se věnuje lesnické politice, bioekonomice a politice životního prostředí. Zároveň má bohaté zkušenosti z praktické aplikace politik EU prostřednictvím dotačních programů do praxe. V současné době působí jako 1. proděkan na fakultě lesnické a dřevařské a je součástí řešitelských kolektivů několika projektů zaměřených na lesnické poradenství a lesní bioekonomiku.